Jak było dawniej w Prudniku? Powstanie o tym spektakl

Chcą dowiedzieć się, jak wyglądało dawne życie kulturalne mieszkańców Prudnika i okolic. Interesują ich wspomnienia mieszkańców tych ziem oraz osób napływowych. Na bazie zabranych informacji powstanie międzypokoleniowy spektakl. Do udziału w projekcie „Opowiem Ci, jak było” zaprasza seniorów oraz młodzież Fundacja Na Zmianę.

28 sierpnia 2015 20:00

photoMagdalena Bury-Zadroga © (fot. Katarzyna Zawadzka)

– Chcemy dowiedzieć się, jak dawniej, kiedy nie było kina, funkcjonowała kultura – mówi Magdalena Bury-Zadroga. – Zazwyczaj, kiedy mówimy o kulturze, myślimy o czymś podniosłym jak na przykład teatr narodowy. Tymczasem kultura tamtych czasów to jest pan, który rzeźbił w drewnie lub pani, która wykonywała niesamowite kroszonki. Chcemy dotrzeć do takich historii osób, które pamiętają dawne dzieje lub są twórcami kultury w powiecie prudnickim – dodaje.

– Kolejny etap projektu to realizacja spektaklu teatralnego – dodaje Bury-Zadroga. – Podczas warsztatów teatralnych będziemy opracowywać te historie. Do udziału warsztatach teatralnych zapraszamy seniorów oraz osoby do osiemnastego roku życia, bowiem zależy nam, aby starsi nauczyli się czegoś od młodszych, a młodsi mogli skorzystać z doświadczeń osób starszych – dodaje.

Osoby, które chcą wziąć udział w projekcje „Opowiem Ci, jak było” mogą zgłaszać się do 14 września. Więcej informacji można uzyskań w Prudnickim Ośrodku Kultury lub na stronie Fundacji Na Zmianę.

Projekt jest finansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowany przez Fundację Na Zaminę.

Radio Opole objęło inicjatywę patronatem medialnym.

autor Katarzyna Zawadzka

 Radio Opole o projekcie „Opowiem Ci jak to było…”

Posted in animacja dzieci i młodzieży, edukacja regionalna, Opowiem Ci jak to było, warsztaty artystyczne and tagged , , , .